Przejdź do treści
Logo PUK Gryfino
Przedsiębiorstwo Usług
Komunalnych w Gryfinie Sp. z o.o.
Image Description

Odbierają śmieci pokolorowane przez dzieci!

Jeszcze przed wakacjami rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, którego głównymi nagrodami było odwzorowanie na pojazdach do odbioru odpadów komunalnych prac laureatów. Oficjalne podsumowanie konkursu odbyło się 20 czerwca br. w Gryfińskim Domu Kultury. Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie, których prace zostały wyróżnione, a także przedstawiciele organizatora konkursu - Zarząd Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Gryfinie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, który objął to przedsięwzięcie patronatem honorowym. Dzieci otrzymały wówczas zestawy upominków, każdej z klas przekazano pamiątkowe tablice, a dla ich szkół przygotowano komplety materiałów edukacyjnych o tematyce ekologicznej. 

Przede wszystkim jednak, zadeklarowaliśmy, że “Laureaci pokolorują nasze śmieciarki”. Tak też się stało! Całe kolorowe, ozdobione przez uczniów naszych gryfińskich podstawówek, pojazdy do odbioru odpadów wyjeżdżają w trasę po gminie Gryfino. Oficjalnego odbioru tych pięknie i oryginalnie odnowionych aut dokonał w dniu 29 lipca br. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn wraz z przedstawicielami Spółki: Prezesem Zarządu Marcinem Stawickim, Wiceprezesem Zarządu Wojciechem Długoborskim oraz Przewodniczącym Rady Nadzorczej Leonardem Rozenbergiem. Jesteśmy dumni, że tak "oznakowane" śmieciarki, przemieszczając się po naszej okolicy, będą promować zasady segregacji wśród wszystkich mieszkańców naszej gminy. A co najważniejsze, do tych prawidłowych nawyków zachęcać będą Ci najmłodsi, autorzy prac konkursowych, którzy pokazali, że dobrze wiedzą dlaczego śmieci trzeba segregować i dlaczego dbałość o środowisko jest ważna. 

Głównym celem konkursu było rozwijanie świadomości ekologicznej z zakresu zasad selektywnej zbiórki odpadów i jego znaczenia dla ochrony środowiska. Przesłanie to, nie tylko kierowano do dzieci, czyli uczestników konkursu, ale dzięki ich rysunkowym interpretacjom tego tematu, pojedzie dalej w świat na naszych śmieciarkach! 

 

Czytaj także:

"KOLOROWY ŚWIAT ŚMIECI. Malujemy jak segregujemy!" - oficjalne wręczenie nagród

Ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego "KOLOROWY ŚWIAT ŚMIECI. Malujemy jak segregujemy!"

Uwaga! Ogłaszamy konkurs plastyczny pn. "KOLOROWY ŚWIAT ŚMIECI. Malujemy jak segregujemy!"