Przejdź do treści
Image Description

Stanowisko PUK, czyli wyjaśniamy

W związku z pojawieniem się w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej dezinformacji na temat wykrytego w 2022 roku procederu kradzieży wewnątrz Spółki, wyjaśniamy faktyczny obraz zaistniałej sytuacji. 

Przede wszystkim, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Gryfinie oświadcza, iż kradzież paliwa dokonana przez ówczesnych pracowników, tuż po jej ujawnieniu, zgłoszona została niezwłocznie właścicielowi, tj. Gminie Gryfino oraz Radzie Nadzorczej PUK, a także organom ścigania. Niezależnie od podjętych w tej sprawie działań policji i prokuratury, wobec trzech pracowników wyciągnięte zostały również konsekwencje służbowe – nie są już pracownikami Spółki. Informacja o zdarzeniu, jako zaistniały fakt, została ujęta w Sprawozdaniu Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Gryfinie z działalności Spółki za okres 01.01.2022 r. – 31.12.2022 r. Wszelkie podjęte kolejno działania stanowią o właściwej i zgodnej z zasadami reakcji Spółki na zdarzenie.

Jednocześnie, pragniemy zapewnić mieszkańców Gminy Gryfino, że dokładamy wszelkich starań, aby odpowiednio i na bieżąco reagować na ewentualne nieprawidłowości i poprawiać jakość naszych usług. Temu również służy powołana w Spółce komórka ds. kontroli wewnętrznej, której zadaniem jest m.in. zapobieganie występowaniu podobnych zdarzeń w przyszłości. Niezależnie od tego incydentalnego zdarzenia, wykonujemy nasze zadania, tak, by spełniamy jak najwyższe standardy i odpowiadały na potrzeby mieszkańców.

Dla uzyskania pełnych i rzetelnych informacji dotyczących działalności Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Gryfinie, zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.pukgryfino.pl i profili w mediach społecznościowych.

 

Zarząd Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Gryfinie