Przejdź do treści
Image Description

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI PŁYNNYCH

Wywóz szamba – dla kogo? 

Kto powinien zainteresować się usługą wywozu szamba? Przede wszystkim właściciele nieruchomości, które ze względów logistycznych nie mogły podpiąć się do miejskiej sieci kanalizacyjnej. W takiej sytuacji to na właścicielu leży obowiązek zainwestowania w zbiornik na nieczystości, który będzie pełnił rolę szamba. 

Jak przeprowadza się wywóz szamba?

Wywóz nieczystości płynnych to obowiązek, który leży w gestii właściciela nieruchomości. To właśnie on jest zobowiązany do zainicjowania procesu oraz opłacenia usługi, która zapewni oczyszczenie przydomowego zbiornika z wszelkich nieczystości. W celu zlecenia takiej usługi wystarczy skontaktować się z nami i umówić termin. Zgłoszenia telefoniczne przyjmowane są w Oczyszczalni Ścieków w Gryfinie pod numerem telefonu 603 633 203.

Jak często należy wywozić nieczystości płynne?

Nie ma na to jednej, prawidłowej odpowiedzi. W dużej mierze częstotliwość zgłaszania zapotrzebowania na usługę wywozu nieczystości jest uzależniona od pojemności naszego zbiornika i liczby osób zamieszkałych w gospodarstwie domowym. Warto mieć na uwadze, że długie przetrzymywanie nieczystości prowadzi do rozpowszechnienia się przykrych zapachów, a w skrajnych przypadkach nawet do produkcji metanu. 

Pamiętajmy, że to nasz obowiązek!

Urząd gminy ma prawo nas kontrolować. Wywóz szamba to wynikający z przepisów obowiązek, którego niedopełnienie może skutkować mandatem karnym lub nawet skierowaniem przez urząd gminy sprawy do sądu, a w konsekwencji nawet karą grzywny. Dlatego też, ze względu na własne oszczędności, komfort zamieszkiwania oraz ekologię dbajmy o to, by regularnie wywozić szambo.

CENNIK